GÜNEY YARIŞI 2022
Başa Git

Yönetim Kurulu

Vedat Tezman

Komodor

Tezman Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vedat Tezman, 1955 yılı İstanbul doğumludur ve 1974 yılından itibaren aktif olarak yelken yapmaktadır. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (İDMMA) Galatasaray Mühendislik Yüksek Okulu’ndan 1980 yılında mezun olmuştur. Dünyanın birçok yerinde yat yarışlarına katılmış olan Tezman, 2016 yılından bu yana Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) Komodorudur. Tezman Holding A.Ş. bünyesinde bulunan ve tekne distribütörlüğü alanında faaliyet gösteren Tezmarin Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin CEO’sudur.

Nazmi Ahmet Eker

Viskomodor

Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker, 1988 yılında amatör olarak yelken sporuna başlamıştır. 2009 yılında yat yarışlarına katılmaya başlayan Ahmet Eker, İtalya’da düzenlenen Melges 32 sınıfı yarışlarında ise 2015 yılından bu yana TAYK adına yarışıyor.

Levent Karabeyoğlu

Üye

1953 doğumlu Levent Karabeyoğlu, 1968 senesinden bu yana yelken sporuyla uğraşmaktadır. Makine Mühendisi olan Karabeyoğlu, Dökeryat ve Doyle Yelken kurucu ortağıdır.

Emir İçgören

Üye

1996 yılından bu yana yat yarışçısı olan Emir İçgören, 2008 yılında Match Race ve One Design yarışlarına katılmaya başlamıştır. Kasım 2016 da TAYK adına katıldığı J 70 sınıfı Monaco Kış yarışlarında 3. olmuştur.

Aydın Yurdum

Üye

1974 yılında yelkene başlayan Aydın Yurdum, 1977 yılından bu yana yat yarışlarına katılmaktadır. Hareketli salmalı teknelerde 200’ün üzerinde milli oldu, Laser sınıfı Master’larda 2 kez Dünya 2.si, ayrıca ulusal yarışlarda da Türkiye birincilikleri bulunmaktadır. TMOK tarafından 2010 yılında FairPlay Ana Ödülü’nün sahibi. 15 yıl TYF Yönetim Kurulu Üyesi, 4 yıl Asbaşkanlığını yaptı. 1 kez Atlantik geçişi dışında yurt dışında da yat yarışlarına katlan Yurdum, China Cup 3. lüğü gibi, uluslararası yat yarışından da ödülle döndü. Goblin adlı teknesi ile ulusal yarışlarda birçok kez ödül kazandı.

İbrahim Serdar Aral

Üye

10 yıl önce “Big Easy” isimli teknesiyle yat yarışlarına katılmaya başlayan Serdar Aral, Deniz Kuvvetleri Kupası ve BAYK gibi birçok önemli yarışa katılmaktadır.

Deniz Akkuş

Üye

Deniz Akkuş, İzmir Amerikan Lisesi, Massachusetts Institute of Technology ve Columbia University mezunudur. Elektrik Mühendisliği dalında eğitim gören Akkuş, uzun yıllar finans sektöründe çalışmıştır. 2005 yılında yat yarışçılığına başlayan Akkuş, 2013 yılından beri Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ve Royal Ocean Racing Club üyesidir. Kare Portföy Yönetim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmakta ve Radika isimli teknesiyle TAYK yarışlarında yer almaktadır.

Cahit Üren

Onursal Üye

Cahit Üren, Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu’ndan mezun oldu. Çeşitli donanma gemilerinde Bölüm Amirliği ve 9,5 yıl Gemi Komutanlığı yaptı. Üç yıl Deniz Harp Okulu Askeri Eğitim Başkanlığı (Yelkenli Tekneler Filosu VisKomodorluğu) ve MİÇO yatı skipperlığı yaptı. 1985 yılında istekle emekli oldu ve 01 Temmuz 1985-31 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nde yönetici olarak çalıştı. Committee Internationale de Meditterranee, ORC (Offshore Racing Committee), IRC’de Türk Delegesi olarak görev yaptı. 1985-1992 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör, 1993-1995 yılları arasında Türkiye Yelken Federasyonu Asbaşkanlığı görevinde bulundu. Milli Yelken Hakemi ve Yelken Antrenörü belgeleri vardır.

Deniz Yılmaz

Yedek Üye

1979 yılında İstanbul’da doğan Deniz Yılmaz İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesini bitirmiştir. 1998 yılında aktif olarak yelken hayatına başlamıştır. 2000 yılında kurulan ve şu anda sahibi olduğu Alfasail Yelken Okulu’nda denizcilik ve yelken eğitimi vermekle birlikte, bünyelerinde bulunan yelken takımlarının kaptanlığını yapmaktadır. 2008 yılından beri kaptan olarak katıldığı IRC2 ve IRC3 sınıflarında toplam 11 adet Trofe Şampiyonluğu vardır.

Alican Turalı

Yedek Üye

1956 yılında İstanbul’da doğdu. 1975 yılında Galatasaray Lisesi, 1979 yılında Grenoble Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. İktisat ve Siyasal Bilimler alanında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Paris Nanterre Üniversiteleri’nde yüksek lisans yaptı. Uzun yıllar iletişim ve pazarlama sektöründe çalıştı. Yelken yarışçılığına 1980’lerde başladı.2008 yılından bu yana Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nün yönetiminde yer alarak; Yönetim Kurulu Üyesi, Viskomodor ve Komodor olarak görev yaptı.2008’den bu yana IRC Kongrelerine Türkiye delegesi olarak katıldı. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sinan Sümer

Yedek Üye

Alize Yatçılık kurucusu Sinan Sümer, 1975 doğumlu, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi mezunudur. 32 yıldır yelken sporuyla uğraşan Sümer, amatör kariyerinde 3 defa Türkiye Şampiyonu ve 60 kez milli oldu. Profesyonel kariyerinde skipper olarak 5. kez Deniz Kuvvetleri Kupası Açık Deniz Yat Yarışları’nı kazandı. Skipper olarak ülkemizi, tamamı Türk sporculardan oluşan bir ekip ile ilk defa Farr 30 sınıfında Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda temsil etti. 2015 Volvo Okyanus Yarışı Abu Dhabi etabına katıldı. İlk Türk okyanus yarış takımı Alize Ocean Racing’i Kurdu ve 2021 yılında Transquadra 1300 deniz mili mesafeli Marsilya-Maderia etabında 2., 2700 deniz mili mesafeli Madeira-Martinik etabında 5. oldu. 2006 yılından beri Alize Yatçılık Kurumsal Eğitimler ve Yarış Takımları koordinatörlüğünü yürütüyor.

Sedat Devrim

Yedek Üye

1964 yılında doğan Sedat Devrim; Gümrük Müşavirliği yapmaktadır. 1996-2011 yılları arasında aktif olarak yarışmış, sahibi olduğu Kybele yatı ile 2002 ve 2008 senelerinde TAYK Trofesi’ni kazanmıştır.

Mehmet Halit Özdamar

Yedek Üye

1951 İstanbul doğumlu Mehmet Halit Özdamar, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nden 1973 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1975 yılında kurulan Çevre İnşaat Turizm San. Tic. Ltd. Şti.’nin ortağıdır. Şirketin kurulduğu tarihten itibaren muhtelif konut ve sanayi tesisleri inşaatı yapmakta ve halen Bodrum bölgesindeki inşaat faaliyetlerine devam etmektedir. 45 seneyi geçen süre boyunca, İstanbul ve Bodrum bölgesinde düzenlenen lokal yelken yarışlarına katılan Özdamar, bugün tekne ve yelken sporuna hobi olarak devam ediyor.

Alp Doğuoğlu

Denetim Kurulu Asıl Üye

İhsan Ömür Yarsuvat

Denetim Kurulu Asıl Üye

Ahmet Naci Durakbaşı

Denetim Kurulu Asıl Üye

Henryk Drowniak

Denetim Kurulu Yedek Üye

Tijen Uzuner

Denetim Kurulu Yedek Üye

Süreyya Çetin

Denetim Kurulu Yedek Üye

TELL ME MORE

Make a splash with WaveRide, designed for everyone passionate about all things surfing.

156-677-124-442-2887
info@wordpress.com
184 Main Collins Street Victoria 8007
Follow Us: